Získavanie vedomostí
/ Knowledge Discovery >> Získavanie vedomostí >> auto >> auto závodná >> NASCAR >> NASCAR sezóne zhrnie >> 2000s >>

2.008 NASCAR Sprint série NASCAR Sprint Recap

iť Superspeedway pre nočné preteky.

jún 13Petty Podniky predá väčšinový podiel v rodinného pretekárskeho tímu Boston Ventures, private equity firmou.

júl 10Tony Stewart oznamuje odchádza Joe Gibbs Racing a bude vodiča a spolumajiteľ Stewart-Haas Racing.

júl 14Ryan Newman hovorí, že opustí Penske Racing na konci sezóny 2008. Newman vyhral 43 pólmi a 13 preteky NASCAR Sprint Cup Series pre Penske.

August 15Tony Stewart predstaví Ryan Newman ako jeho tímový kolega v Stewart-Haas Racing.

septembra 23NASCAR oznamuje nové náhodné drogami Testovanie politiky. Tiež, všetky ovládače, úradníci, a cez-the-múr členovia posádky budú testované v preseason.

Október 5Carl Edwards iskry 12-autohavárie počas Amp Energy 500 na Talladega, ktorá zahŕňa polovicu Chase terénu.

November 9TV sieť ABC odreže od posledných 22 kolách na Checker Auto Parts 500 na Phoenix a presunie ju do káblového kanála, ktoré mnohé núti ujsť koniec závodu.

November 12ďalej Earnhardt, Inc., a Chip Ganassi Racing zlúčiť, aby sa stal Earnhardt-Ganassi Racing, so sídlom v obchodoch Ganassi.

November 16Jimmie Johnson vyhral svoj tretí titul v rade NASCAR Sprint Cup Series, viazanie Cale Yarborough daný záznam. Regan Smith vyhral Raybestos Rookie of the Year

Na ďalšej stránke nájdete úplné výsledky roku 2008 NASCAR Sprint Cup Points Race. &Nbsp .;
2008 NASCAR Sprint Series body Race
Obrázok so zvolením .Carl Edwards robí jeho podpis backflip po víťazstve v UAW-Dodge 400 v Las Vegas Motor Speedway. To bol Edwards ’ druhé víťazstvo v rade po víťazstve predchádzajúci pondelok v daždi-zdržal Autoklubu 500 v Fontana.

S dvoma preteky ísť pred začiatkom Chase, Johnson a tím pristúpil a vyhral oba pravidelný-koreniť preteky a vstúpil do Chase tretej za Busch a Edwards. Johnson bežal stabilne v Chase s tromi výhrami a nikdy skončil horšie než 15 .. Na NASCAR Awards bankete v New Yorku, 69-ročný Cale Yarborough ocenený 2.008 majstrovský prsteň Johnson, ktorý na 33 rokov, by mohla byť vážnym uchádzačom Richard Petty a Dale Earnhardt rekord siedmich titulov.

Carl Edwards oslavuje svoje sezónu prednej deviaty NASCAR Sprint Cup vyhrať v roku 2008 Ford 400 finále v Homestead-Miami Speedway. Edwards zakončil rok druhý v NASCAR Sprint Cup bodov, 69 za Jimmie Johnson. Edwards mal hviezdny rok v roku 2008. Okrem svojich deväť víťazstiev, on najbližších 19 top-päťky a 27 Top-Desiatky, vedie sériu vo všet