Získavanie vedomostí
/ Knowledge Discovery >> Získavanie vedomostí >> auto >> auto závodná >> NASCAR >> NASCAR sezóne zhrnie >> 1980 >>

1987 NASCAR Winston Cup Chronology

yhrá Champion Spark Plug 400 na Michigan International Speedway. Tim Richmond, jazdu vo svojom poslednom prípade NASCAR Winston Cup, dokončí nárokovať 29 miesto.

27.septembra 1987: Goody je 500

Darrell Waltrip clny cez Dale Earnhardt a Terry Labonte v poslednom kole, aby skóre jeho prvé víťazstvo s Hendrick Motorsports v prírode je Goody 500 na Martinsville Speedway. Labonte a Earnhardt točiť v treťom kole ako Waltrip strieľa medzeru ujať sa vyhrať.

majiteľ tímu Richard Childress poháňa Chevrolet s čiernymi Goodwrench farby pred začiatkom 25. októbra AC Delco 500 v Rockingham Severnej Karolíne Motor Speedway. Po úspešnom sedemročnom vzťahu s Wrangler džínsy, Childress a vodič Dale Earnhardt oznámil, že GM Goodwrench začne sponzorovať # 3 Chevrolet v roku 1988.
25. októbra 1987: AC Delco 500

Bill Elliott vyhral AC Delco 500 na Rockingham ako Dale Earnhardt skobami svoj tretí šampionát NASCAR Winston Cup. Earnhardt končí druhé a má 515-bodový náskok v šampionáte sa dva preteky vľavo v sezóne.

22.novembra 1987

Bill Elliott vedie 162 z 328 kôl v Atlante a ľahko vyhrá finále obdobie. Novo korunovaný majster NASCAR Dale Earnhardt skončí na druhom mieste.

Pokračujte na ďalšiu stránku pre konečné poradie z roku 1987 NASCAR Winston Cup sezóny.

1987 NASCAR Winston Cup Poradie
    Dale Earnhardt odstrelil von z štartové bloky vyhral šesť z prvých ôsmich pretekov v roku 1987 NASCAR Winston Cup sezóny a ťaží sa jeho tretia majstrovstiev. Do septembra, Earnhardt vybudoval statný 608-bodový náskok.

1987, NASCAR Winston Cup víťaz Dale Earnhardt

Na sile 11 víťazstvo v jeho štartov 29, Earnhardt skončil 489 bodov pred Runner-up Bill Elliott, ktorý vyhral šesť pretekov , Earnhardt skončil z prvej päťky za púhych osem závodov. Výsledok šampionátu nebolo pochýb minulosti apríli.

Elliott viedol body poradie po prvých dvoch pretekoch, ale Earnhardt účtované do vedenia s víťazstvom v Richmonde marca 8. šiestom závode roka, Earnhardt držal náskok viac ako 100 bodov. Ten si zaistil šampionát po 27. pretekoch sezóny v Rockingham.