Získavanie vedomostí
/ Knowledge Discovery >> Získavanie vedomostí >> auto >> auto závodná >> NASCAR >> NASCAR sezóne zhrnie >> 1980 >>

1.988 NASCAR Winston Cup Chronology

bile bol trieda poľa. Parsons prekonal takmer deficit koleso, keď sa vyčerpal palivo na 48. bicykli. Parsons stekala po balení, a viedol posledný 15 kôl. Víťazstvo bol prvý a jediný v Parsonsově NASCAR Winston Cup kariéry
1. mája 1988 :. Winstona 500

Phil Parsons sa ujíma vedenia s 15 kôl a zostávajúce jednotky do svojej prvej kariéru NASCAR Winston pohár víťazstvo v Talladega v Winston 500. Vodičské # 55 Oldsmobile, Parsons dokončí dĺžku auto pred Bobby Allison, aby zárez svoje prvé víťazstvo, ktorý sa dodáva vo svojom 111. štarte.

Jún dvanásť, 1988: Budweiser 400

Rusty Wallace, jeden z NASCAR najlepších cestných pretekárov, krotia pole vyhrať Budweiser 400 Riverside International Raceway. Udalosť je posledné preteky NASCAR Winston Cup predstavený u úctyhodný južnej Kalifornie ciest kurzu.

Bobby Allison začal v roku 1988 NASCAR Winston pohár sezónu s víťazstvom v legendárnej Daytona 500. Vo 19. júna Miller High Life 500 na Pocono, Allison takmer prišiel o život v mlecie havárii Na úvodnom kole. Allison # 12 Buick točil vedľajšej cesty po pneumatika išiel bytu a Jock Maggiacomo ho zasiahol priamo do dverí. Allison bol prepravený do nemocnice v Lehigh Valley Allentown s kritickými zraneniami. On upadol do kómy na pár týždňov, nikdy pretekal
19.června 1988 :. Miller High Life 500

Geoff Bodine odbehne do ôsmich sekúnd víťazstvo nad Michaelom Waltrip po Bobby Allison je kriticky zranený v otvore -lap pád v Pocono v Miller High Life 500. Allison Buick trpí prázdnu pneumatiku a točí sa v " prelome tunela, " potom je zasiahnutý vo dverách vodiča u Jock Maggiacomo.

31.júla 1988: Talladega skalné 500

Ken Schrader pochádza zo štvrtého miesta najprv v poslednom kole a tašky jeho prvá NASCAR Winston pohár vyhrať v Talladega spiatočníkov prevláda 500. Schrader v úžasnej 10 vozov vyškriabať šachovnicovou vlajkou. Závod je Buddy Baker je posledný, pretože on je nútený odísť, keď je krvná zrazenina objavené v jeho mozgu.

Dale Earnhardt jamy v priebehu 26. júna Miller High Life 400 na Michigan International Speedway. Earnhardt bol opäť faktorom v honbe za titulom NASCAR Winston pohár, vedúci body od marca do začiatku júna. Intimidator vyhral tri preteky a skončil tretí v konečnom poradí bodov. Rusty Wallace, ktorí zaslali svoje prvé kariéry Superspeedway víťazstvo v Miller High Life 400, by pokračoval až do konca druhej miesto v šampionáte lovu