/ Knowledge Discovery >> Získavanie vedomostí >> auto >> auto závodná >> NASCAR >> NASCAR sezóne zhrnie >> 1970 >>

1972 NASCAR Winston Cup Chronology

h kolách epickej Slugfest a vyhráva chrbtice-brnenie Wilkes 400 North Wilkesboro (NC) Speedway. Petty a Allison zamotať opakovane počas posledných kolách a obe vozidlá sú zle pokrčené šachovnicová vlajka hálky.

08.10.1972: americkí 500

Bobby Allison jede do dvoch kolo víťazstvo v Rockingham Američana 500 zaznamenať jeho 10. víťazstvo sezóna. Allison vedie v jeho 39. po sebe idúcich pretekov, all-time záznam, ktorý je uznávaný ako zásobovacia auto závodná je ". Joe DiMaggio Záznam "

November 12, 1972: Texas 500

Buddy Baker hrany AJ Foyt o polovicu dĺžky auta na cieľovej čiare vyhrať konca sezóny v Texase 500 na Texas World Speedway. Richard Petty končí tretí a skobami jeho štvrtý NASCAR Winston pohár Grand National šampionát.

Úplný zoznam 1972 NASCAR Winston Cup veľké národné poradí, viď nasledujúca strana.

1972 NASCAR Winston Cup Poradie
    Richard Petty riadil jeho Plymouths a vyhne k rekordnému štvrtom NASCAR Winston Cup veľký národné majstrovstvá, viesť bodov poradí väčšinu sezóny.

1972 NASCAR Winston víťaz pohára Richard Petty

Bol zavedený nový bodový systém, ktorý udeľuje body za bicykel dokončená. Tento systém bráni Petty prijať body vedú až do 11. závodu sezóny v Talladega. Petty skončil vyššie ako James Hylton v deviatich z prvých 10 pretekov, vrátane víťazstva v štyroch závodoch, ale Hylton zachované body vedú vďaka väčšiemu počtu dokončených kôl. Keď bol Hylton zapojený do zrážky v Talladeze, Petty vyhlásil vedenia, ktorý on držal pre zvyšok sezóny.

Petty vyhral osem pretekov a skončil 127,9 bodov pred Runner-up Bobby Allison, ktorý vyhral 10 udalostí. Hylton strelil prvý Superspeedway víťazstvo svojej kariéry a skončil tretí v konečnom poradí.

Petty, Hylton, a Allison vymenili body vedú šesťkrát v priebehu sezóny. Pre úplný zoznam poradí tejto sezóny, pozri nasledujúci graf.

Rank Driver bodov vyhráva zárobky 1 Richard Petty 8,701.40 8 $ 339,405 2 Bobby Allison 8,573.50 10 348.939 3 James Hylton 8,158.70 1 126.705 4 Cecil Gordon 7,326.05 0 73.126 5 Benny