Získavanie vedomostí
/ Knowledge Discovery >> Získavanie vedomostí >> auto >> auto závodná >> NASCAR >> NASCAR sezóne zhrnie >> 1970 >>

1973 NASCAR Winston Cup Chronology

05.1973: Winston 500

David Pearson volov jasné z masívnej 21-autonehode a zaznamenáva ľahké víťazstvo vo Winston 500 na Talladega. Iba 17 vozov v 60 vozov štartového poľa prevedení.

Buddy Baker # sedemdesiat jedna Dodge a Davida Pearsonovho Merkúr kvalifikoval do prvej rady v máji 6 Winston 500 na Talladega. Pearson užil fenomenálne sezónu, vyhral 11 z 18 štartov, vrátane 10 z 15 na superspeedways. Pearson nikdy skončil nižšie ako tretie miesto v pretekoch, v ktorom bol spustený v cieli. On lapovanie poľa počas jeho ľahké víťazstvo vo Winston 500.

24 júna 1973: Motor stáť 400

David Pearson nosy z Buddy Baker v štáte motora 400 na Michigan, prvého závodu predstavil na dve míle ovál od Roger Penske stal majiteľom a propagátor. Závod je jedinou akciou v Michigane v roku 1973. NASCAR Penske rozhodne vymeniť letné NASCAR Winston pohár Grand National udalosť sa pretekmi Indy Car.

08.07.1973: Volunteer 500

Body vodcu Benny Parsons riadi jeho unsponsored Chevrolet impozantný víťazstvo v dobrovoľník 500 na Bristol International Speedway. Parsons končí sedem kôl pred runner-up LD Ottinger.

1973 Daytona 500 zostúpil k bitke medzi úskokov Buddy Baker a Richard Petty. Baker vyhral tyč a viedol väčšinu z cesty, ale pútavé Petty vyškriabal do sporu v neskorých štádiách. Petty prevzal velenie s bleskovou 8,6-druhej zastávke v boxoch sa zostávajúce tucet kolies. Baker skrátil PETTY svoje vedenie každého kola, ale motor nechal ísť s zostávajúcich šesť kôl. Petty vyhral svoj štvrtý Daytona 500.

august 12, 1973: 500 Talladega

Dick Brooks príspevky snáď najväčšou naštvaná výhra v histórii NASCAR v Talladega 500. Brooks je za volantom of Plymouth vo vlastníctve Crawford Brothers, tím, ktorý nebol nikdy dokončený nad 16. v NASCAR Winston pohár Grand National udalosti. Larry Smith, 1972 Rookie of the Year, stráca svoj život v ranom havárii.

septembra 23, 1973: Wilkes 400

Bobby Allison sa spustí Richard Petty v poslednom kole vyhrať Wilkes 400 North Wilkesboro plochej dráhy. Je Allison druhé víťazstvo v sezóne.

07.10.1973: Národný 500

Cale Yarborough a Richard Petty lap oblasti trikrát, ako skončiť 1-2 v Národného 500 v Charlotte Motor Speedway. Spor svetlice ako inšpektori NASCAR nájsť motory v Yarborough je Chevrolet a Pettyova Dodge merať väčší ako kubický medza palca. Povrchová úprava stojí bez sankcií.