Získavanie vedomostí
/ Knowledge Discovery >> Získavanie vedomostí >> auto >> auto závodná >> NASCAR >> NASCAR sezóne zhrnie >> 1970 >>

1976 NASCAR Winston Cup Chronology

01.08.1976: Purolator 500

Richard Petty využíva defektu pneumatiky David Pearson v posledných dvoch kolách vyhrať Purolator 500 v Pocono medzinárodnej Raceway. Vedúci sa mení ruky 48 krát medzi ôsmimi rôznych ovládačov.

číslo 83 Ramo Stott a nováčik Terry Ryan (# 61) boli nepravdepodobnom predného radu spúšťače vo februári 15 Daytona 500. Ryan, robiť jeho NASCAR Winston Cup Veľká národná debut, sa stal prvým nováčikom, kto v prvom rade v Daytone. Stott odišiel s problémami motora krátko po polceste, zatiaľ čo Ryan skončil šiesty. Ryan išiel v piatich pretekoch v roku 1976, skončil v top 10 trikrát
08.08.1976 :. Talladega 500

Dave Marcis tvrdí, že jeho prvé víťazstvo na Superspeedway v Talladega 500. Marcis ocitá v Catbird sedadle keď Buddy Baker musí do boxov pre palivo s zostávajúce tri kolesá.

06.09.1976: Southern 500

David Pearson vedie konečných 45 kôl a pohonov do 2,8 sekúnd víťazstvo nad Richard Petty v južnej 500 v Darlington. Víťazstvo dáva Pearson víťazstvo vo všetkých troch crown-klenot udalostí na kalendári NASCAR: Daytona 500, Svet 600, a Southern 500

Cale Yarborough zajazdil # 11 Junior Johnson /holly Farms Chevrolet do roku 1976 NASCAR Winston pohár Grand National Championship. Yarborough vyhral deväť pretekov na ceste k prvej z troch po sebe idúcich titulov. Skončil posledný v Daytona 500, ale prevzal velenie bodov prenasledovanie v auguste. Yarborough porazil Richard Petty o 195 bodov. Petty stiahol do 97 bodov, dva závody ísť, ale 28. až miesto skončiť v budúcom závode uháňal jeho majstrovské nádeje
10. októbra 1976 :. Národnej 500

Donnie Allison jede na presvedčivé víťazstvo v národnom 500 v Charlotte a prežije búrlivé postrace teardown aby zárez jeho prvej NASCAR Winston pohár Grand National víťazstvo od roku 1971.

november 7, 1976: Dixie 500

Dave Marcis dokonca predstihne David Pearson a Donnie Allison v troch vozňov nájazdoch vyhrať Dixie 500 v Atlante medzinárodnej Raceway. Nováčik Dale Earnhardt prežije zlý pád s 49 kôl ísť.

Kvalifikácia na 1976 Daytona 500 bol neobvyklý. A.J. Foyt, v Höss Ellingtona # 28 Chevrolet, bol najrýchlejší s rýchlosťou 187.477 mph. Okrem rýchlych kolies odovzdala Darrell Waltrip a Dave Marcis, prakticky všetci iní boli 8-10 mph mimo tempom. Rozpor viedol NASCAR k reinspect rýchlych vozov. Časy Foyt, Waltrip a Marcis boli zamietnuté; Foyt a Waltrip pretože