Získavanie vedomostí
/ Knowledge Discovery >> Získavanie vedomostí >> auto >> auto závodná >> NASCAR >> NASCAR sezóne zhrnie >> 1970 >>

1978 NASCAR Winston Cup Recap

sť bola starosť o mnoho vodičov. Zrážka nútení Baker a Allison spustiť hlboko v poli pre Daytona 500, ale obaja sa stali princípy výsledku 20. ročníka behu NASCAR premiér závodu.

05.11.1978: Dixie 500

Spor svetlice hoteli Atlanta International Raceway ako Donnie Allison je vyhlásený za víťaza z Dixie 500 po davu z 40,000 myslel Richard Petty udusila Dave Marcis v závode na povrchová úprava. NASCAR scorers nepostrehol, že Allison prešiel ako triviálne a Marcis s zostávajúce tri kolesá. Rookie Dale Earnhardt skončí štvrtý v jeho prvom štarte s tímom Rod Osterlund.
19. november 1978

Bobby Allison skóre jeho piaty víťazstvo roku vo finále v Ontario Motor Speedway. Runner-up Cale Yarborough vyhrá jeho tretí nepretržitý NASCAR Winston pohár Grand National šampionát s náskokom 474 bodov nad Allison.

Pokračovať na ďalšiu stránku, kde zistíte plné poradí pre 1978 NASCAR Winston Cup sezóny.

1978 NASCAR Winston Cup Poradie

Cale Yarborough zajazdil k svojmu rekordnému tretí po sebe idúce NASCAR Winston Cup šampionát s ďalšiu sezónu šumivého úsilie. Yarborough je Junior Johnson tím vyhral 10 pretekov a skončil pohodlné 474 bodov pred runner-up Bobby Allison. Yarborough si zaistil titul 1978 Rockinghamu v októbri.

1.978 NASCAR Winston Cup Champion Cale Yarborough

Benny Parsons viedol body poradí po ôsmich pretekoch od marca do júna, ale Yarborough tím sa ujíma vedenia s víťazstvom v Nashville a nikdy sa vzdal to. Yarborough zaznamenal 23 top-päť skončí v 30 štartov v takmer dokonalej kampane. Allison vyhral päť pretekov, vrátane Daytona 500.

Darrell Waltrip, šesťnásobný víťaz, skončil tretí v NASCAR Winston Cup veľké národné poradí, zatiaľ čo Parsons klesol na štvrté miesto na konci sezóny. Winless Dave Marcis vzal piaty.

za celý postavenie pre 1978 NASCAR Winston Cup sezóny, pozri nasledujúci graf.
    Rank jazdca bodov vyhráva zisk 1 Cale Yarborough 4,841 10 $ 623,505.80 2 Bobby Allison 4367 5 411,516.40 3 Darrell Waltrip 4362 6 413,907.26 4 Benny Parsons 4350 3 329,992.12 5 Dave Marcis 4335 0 205,870.98 6 Richard Petty 3949 0 242,272.84 7 Lennie Pond 3794 1 181,095.70 8 Dick Brooks 3769 0 137,589.99 9 Buddy Arrington 3626 0