Získavanie vedomostí
/ Knowledge Discovery >> Získavanie vedomostí >> auto >> auto závodná >> NASCAR >> NASCAR sezóne zhrnie >> 1970 >>

1979 NASCAR Winston Cup Chronology

avid Pearson, náhradou za zraneného Dale Earnhardt, vedie posledný 70 kôl vyhral jeho tretí Južnej 500 na Darlington Raceway. Povýšenec vodič tretieho ročníka Bill Elliott skončí na druhom mieste.

Darrell Waltrip, riadil # 88 Chevy, podarí udržať # 11 Cale Yarborough a # 43 Richard Petty na uzde počas prvých kolách na 22. apríla Virginie 500 na Martinsville Speedway. Waltrip, známy ako " DW, " začal na tyči, viedol otvorenie 49 kôl, a nakoniec skončil tretí za Petty a Buddy Baker. Rozšírený Pit Stop pre prehriatie problémy zrazil Yarborough až do 11.-miesto skončiť. Pre Petty, to bola jeho prvá krátky-sledovať win od roku 1975.
4. novembra 1979: Dixie 500

Neil Bonnett hrany Dale Earnhardt o tri nohy, aby vyhrať Dixie 500 v Atlante. Darrell Waltrip nesie úzky dvojbodovou náskok pred Richard Petty do finále v Ontáriu.

18 novembra 1979: Los Angeles Times 500

Benny Parsons sa ujíma vedenia s piatimi kolies ísť a vyhrá Los Angeles Times 500 v Ontario Motor Speedway. Piate miesto finišer Richard Petty so svojou siedmou NASCAR Winston pohár Grand National šampionát o 11 bodov viac ako Darrell Waltrip, ktorý skončí ako ôsmy. Apartmán V konečnom poradí z roku 1979 NASCAR Winston Cup sezóny, viď nasledujúca page.For viac informácií o všetkých veciach, NASCAR, pozri:

1.979 NASCAR Winston Cup Poradie
    Richard Petty vyhral bezprecedentné siedmom majstrovstvá NASCAR Winston Cup, keď vykázala zúrivý rally neskoro v sezóne 1979. Petty ťahané Darrell Waltrip 187 bodov sa len siedmich pretekoch ísť. Od tej chvíle, Petty nikdy nedokončil nižšie ako šieste miesto.

1.979 NASCAR Winston víťaz pohára Richard Petty

Waltrip viedol body prenasledovať väčšinu sezóny. Ten prevzal velenie v máji a vybudoval zdravý náskok, až sa jeho veľkou výhodou začal vykĺznuť. Olovo v poradí zmenilo v každom z posledných štyroch pretekov. Waltrip viedol po 28. pretekoch v severnej Wilkesboro v októbri. Petty vyhral Rockingham budúci týždeň a vzal osem-bodový náskok. Waltrip skončil jeden bod pred Petty v Atlante a niesol dva-bodový náskok do finále sezóny v Ontario Motor Speedway v Kalifornii.

V záverečnom závode, Waltrip Pretiahnutý a zároveň sa snaží, aby sa zabránilo ďalšej točiace sa auto a bol uväzne