Získavanie vedomostí
/ Knowledge Discovery >> Získavanie vedomostí >> zábava >> športové >> golf >>

Francis Ouimet

Francis Ouimet nebol úplne nevyskúšaný a neznáme golfista, keď dosiahol svoje monumentálne víťazstvo na US Open v roku 1913.

Best Golfisti Image Gallery

20-ročný Boston chlapec bol súčasný amatérsky majster v Massachusetts, stav s niektorými z najlepších hráčov v hre v tej dobe, a dva týždne skôr dosiahol druhé kolo šampionátu US Amateur predtým, než stratí na prípadné víťaz.

Napriek tomu, pre Ouimet bolo to ako príchod odnikiaľ vyhrať play-off nad Harry Vardon a Ted Ray. Tam bolo dosť úžasný zhoda Ouimet víťazstvo vyplnenie romantické srdce naplno.

Ouimet vyrástol pitch-shot vzdialenosť z miesta jeho úspech, The Country Club v Brookline, Massachusetts, kde začal svoju golf kariéra ako caddy. Bol to skromný, zdvorilý, tallish mladý muž s usilovný vzduchom.

Snáď najviac významne zo všetkého, on bol amatérsky ktorý nielen poraziť dva z najlepších hráčov v golfe v hlave head-to- súťaž, ale oni boli profesionáli naštartovať.

V týchto rokoch, amatérismus bola oveľa veľmi pokladaný. Profesionálny golfisti boli považované za obyčajné žoldnierov, ktorí boli liečení nie nepodobná s občanmi druhej kategórie; Napríklad, nesmeli do klubovne súkromných klubov.

A samozrejme, Ouimet bol Američan porazil pánov britského golfu, v čase, keď Boston Tea Party, ktorá sa konala len málo míle ďaleko a bolo tak dôležité, aby americká revolúcia bol ešte čerstvý v národnej psychike. Ouimet bol prvý amatér vyhrať US Open a len druhý rodený Američan, aby tak urobili.

Pozitívne dôsledky Ouimet víťazstvo nemôže byť nikdy presne zmerať, ale nie je pochýb o tom, že to viedlo k oveľa širší záujem o golfe v Spojených štátoch. Ouimet nebola náhoda.

V vyhral 1913 Open, on predstavil rally vo štvrtom kole vynútiť 18-jamkové play-off. On ovládal v extra kole, vysielanie 72 až Ray 78. V roku 1914 Vardon je 77 a, Ouimet otvoril svoju obranu US Open korunu s 69, iba jeden snímok späť vodcu a eventuálne víťaz, Walter Hagen. Ouimet skončil na delenom piatom

O dva týždne neskôr, Francis vyhral majstrovstvá USA Amateur, porážky o priepastných 6 & .; 5 marže muž, ktorý ho porazil pred rokom v takom prípade, štvornásobný majster Jerry Travers.

A vážne študent techniky švihu, a skorý vyšetrovateľ duševné strany golfu, Ouimet pokračoval hrať na vysokej úrovni pre asi 20 rokov. V roku 1920, on vyhral Severnej a Južnej Amatéri, šampionát, ktorý bol v tesnom zá