Tiger Woods

Tiger Woods bol plagát dieťa golf už viac ako desať rokov. - Čo je pozoruhodné vzhľadom k mu ešte len v jeho počiatku 30. rokov

The Golf Svet nebol som nič také nevidel, pretože Woods Jack Nicklaus prišiel na scénu pred takmer piatimi desiatkami rokov.

Rovnako ako Nicklaus, Woods zostavil vynikajúce amatérsky záznam, a okamžitý úspech sa od neho očakáva, keď dopadol na PGA Tour.

Tiež ako Nicklaus, Tiger dodaný, vyhral hlavnú šampionát v jeho prvom ročníku ako profesionál. A rovnako ako mladého Nicklaus, Woods trafil loptu tak oveľa ďalej než ostatní profesionálov, že sa zdalo, že bude hrať inú hru.

V skutočnosti, Woods urobil ešte väčší vplyv na hru, než Nicklaus robil. Pre jednu vec, Woods je súčasťou African American (súčasť ázijskej a malá časť indiána), čo je významné, pretože tam neboli žiadne čierne hráči na Tour na plný úväzok, keď prišiel. On tiež hrá vzrušujúce, útočiace štýl a má charizmatický úsmev.

Keď Woods je v turnaji, dochádzkových a televízne hodnotenie ísť cez strechu. Woods má druh masovej odvolanie, ktorý prináša nové hráčov do hry, rovnako ako Arnold Palmer.

Ak niektorý golfista boli vždy určené pre veľkosti od útleho veku, bolo to Woods. Tiger, ktorý vyrástol na predmestí Los Angeles a naučil swing klubu napodobňovaním svojho otca, gróf, robil jeho prvú cestu do driving range na iba 18 mesiacov. Vo veku dva, vyhral 10-a-under turnaj a objavil sa na Mike Douglas Show. V osem, rozbil 80 prvýkrát. U 12, on rozbil 70. V 14, začal vyhrávať národných juniorských turnajov pre hráčov 17 a pod.

Woodsa najväčšie amatérske úspechy prišiel USGA akciách. Pred ním, žiadny hráč vyhral americkú Junior Amateur viac ako raz. Woods vyhral trikrát v rade, začiatok v 15 rokoch (najmladším získať titul). Ten nadviazal na to tým, že sa najmladším americký amatérskeho majstrovstiev, na 18. Keď znovu vyhral US Amateur v 19. a 20., on sa stal prvým hráčom, ktorý vyhral takomto prípade tri priame krát.

Mnoho z týchto víťazstiev prišiel v dramatickej móde. Vo svojom treťom US Junior víťazstvo, Woods bol dvoma dole s dvoma otvormi hrať. On ich oboch birdie, a potom vyhral na prvej dodatočné jamke náhlej smrti.

on zachytil jeho prvú americkú Amatéri od návrate z šiestich dole po 13 otvorov 36-jamkové finále, aby sa 2-up víťazstvo nad Trip Kuehne. On zachytil jeho tretia účtovaním od päť až po 18 až vyhrať na 38. jamke proti Steve Scott.