Získavanie vedomostí
/ Knowledge Discovery >> Získavanie vedomostí >> zábava >> športové >> olympiáda >>

5 Amazing Olympic Athletes

r

Náš ďalší kandidát je americký gymnasta, ktorý súťažil v chaotickom monthslong 1904 St. Louis olympijských hier, ktoré sa konali v tandeme s tým Tohtoročná svetová výstava. Skončil odchádzal so šiestimi medailami: tri zlaté, dve striebra a jeden bronz - v jeden deň. To je správne. Jeden deň. George Eyser získal bronz na hrazde, dvojica strieborných pre hrušku kone a všestranný hospodársku súťaž a zlatých pre bradlách, trezoru a laná na šplhanie [zdroje: Olympic.org, Spalding oficiálny Athletic almanach] .

Teraz si istý, mnoho športovcov dostať viac medailí, ale koľko z nich je po amputácii? Eyser bol; stratil svoju ľavú nohu pri nehode. A pamätajte tiež, jeho protetickú nebol vyrobený ako efektných tie vidíme dnes. Nebolo pole biomechatronice späť v tej dobe, nie uhlík-vláknových kompozitov a ďalších moderných plastov. Eyser bola hojdacia starej školy pirát vzhľad - jeho protetická bola drevená noha

Od roku 1948 paralympijských hier sa vyrovnal hracie pole pre osoby so zdravotným postihnutím, ale to nezastavilo Eyser .. Jeho feat - súťažiť v olympijských hrách s umelou nohou - nebude opakovať, až kým v roku 2008 olympijské hry v Pekingu
3: Larisa Latyninová

Ak Larisa Latyninová pokúsil nosiť všetky medaily získala v. jej kariéra ako gymnasta naraz, asi by spadol. V priebehu troch olympijských hier, Latynina vyhral neuveriteľných 18 medailí pre ZSSR. - Záznam, ktorý má zatiaľ bití, aj keď Michael Phelps je horúci na nej padajúcich pätách

Latynina bol fantastický gymnasta. V roku 1956 Melbourne /Štokholm hry, získala štyri zlaté medaily, jedno striebro a jeden bronz. O štyri roky neskôr v Ríme to bolo tri zlaté, dve strieborné a jednu bronzovú. V roku 1964, ona získala dva každého druhu v Tokiu.

No, a aby sme nezabudli, že 14 medailí (deväť zlaté, štyri strieborné a jednu bronzovú) vyhrala na majstrovstvách sveta. Alebo na Majstrovstvá Európy, kde tiež získala 14 medailí (sedem zlatých, šesť strieborných a jednej bronzovej). A niektorí z tých, vyhral, ​​keď gymnastka bola skutočne tehotná. Teraz, ak to nie je úžasné, my nevieme, čo je
2 :. Babe Didrikson Zaharias

Teraz aby sme boli spravodliví, Babe Didrikson Zaharias súťažili iba v jedných olympijských hrách pre Spojené štáty, ale jej statočnosť a plodný majstrovstvá športu ju zaslúžiť si miesto na tomto zozname. Na 1932 Los Angeles hier, Zaharias kvalifikoval súťažiť v piatich športoch, ale bol povolený len súťažiť v troch (podľa pr