Získavanie vedomostí
/ Knowledge Discovery >> Získavanie vedomostí >> zábava >> športové >> olympiáda >>

Ako prvé olympijské hry Worked

Scholastic]. Najočakávanejšie udalostí bolo maratón. Spoluorganizátorom akcie, Michel Bréal, vymyslel myšlienku platenia najvyššiu poctu k Grécku, vrátane atletický udalosť, ktorá sa vzťahuje na slávnu cestu Phidippides, starovekej gréckej posla. Phidippides bežal 25 míľ doručiť oznámenie významného vojenského víťazstva a tragicky zomrel na konci jeho namáhavé treku. Celý výbor prijal myšlienku, a Gréci bol favorizovaný vyhrať udalosť

Osud bol v práci v deň preteku, a grécky bežec Spiridon Louis vyhral maratón. - Dokonca aj po zastavení v polovici pri meste Pikermi aby piť zhlboka pohárik vína [Zdroj: Lovett]. Maratón Závodná dráha by sa rozšíril na jeho aktuálne dĺžke 26,2 mil pri Londýn hostil hry v roku 1908.

V roku 1924, prvé zimné olympijské hry boli držané v Chamonix vo Francúzsku. Boli pridané Tieto ľadovej studená udalosti štvorročného rotáciu svojich náprotivkov letných hier.

Ak sa chcete dozvedieť viac o olympijských hrách a ďalšie témy týkajúce sa športu a cvičenia sledovať odkazy na ďalších stránkach.