Získavanie vedomostí
/ Knowledge Discovery >> Získavanie vedomostí >> auto >> auto závodná >> NASCAR >> NASCAR sezóne zhrnie >> 1960 >>

1964 NASCAR Veľká národná Chronology

prvú NASCAR Veľkej národnej štart, winsthe tyč. Hutcherson vedie prvých 60 kôl, ale jeho deň je zmarený pomocou wheelproblem.

číslo 25 Paul Goldsmith, # 43 Richard Petty, a # 26 Bobby Isaac bitka o vedenie v prvých kolách na 23. februára Daytona 500. Goldsmith vyhral tyč so záznamom rýchlosť 174.910 mph. Petty kvalifikoval takmer 20 mph rýchlejší ako on robil v roku 1963, keď jeho Plymouth vybavený bežným motorom Chrysler. Petty išli do nahnutý víťazstvo v 500, čo vedie 184 200 bicyklov. Goldsmith skončil tretí, zatiaľ čo Isaacwas pripísaná 15. miesto.

May1, 1964

Hard-nabíjanie Leeroy Yarbrough Snares jeho prvej NASCAR Veľkej národnej víťazstvo v the100-závod míle v Savannah Speedway. Marvin Panch skončí ako druhý, pretože iba 12cars začať závod.

May9, 1964: Rebel 300

Fred Lorenzen vyhral jeho piaty po sebe idúce NASCAR Veľkej národnej začať inDarlington Raceway Rebel 300. Lorenzen dokonca predstihne Holman-Moody spoluhráčov FireballRoberts ako Fords dokončiť 1-2-3-4 ,

May24, 1964: Svet 600

Jim Paschal vyhrá Charlotte svet 600, aby ste mohli písať svoje prvé careersuperspeedway víťazstvo. Táto udalosť je tragická, však, ako NASCAR skvelé FireballRoberts je na pokraji smrti po ohnivom pile-up v ôsmom kole.

Larry Thomas 'Dodge leží hore nohami po náročnom havárii v Jacksonville NASCAR Grand National udalosti. Thomas unikol zranenia, ale Wade Younts vlastnené Dodge utrpel ťažké poškodenie. Celkové prínosy pre short-trati pretekov v roku 1960 boli v rozmedzí $ 4,000. Thomas dostal len 60 $ v závode Jacksonville, sotva zaplatiť za nové pneumatiky.

July2, 1964

Fireball Roberts podľahne popáleniny utrpel v Charlotte. Je to rovnaké daythat kvalifikačné začína na Daytona Firecracker 400, závod, ktorý Roberts wonon trikrát.

July4, 1964: Firecracker 400

A.J. Foyt NIP Bobby Izáka v cieli Daytona je Firecracker 400. Foytand Isaac sa v vyhne pripravil Ray Nichels. Foyt a Isaac prehodiť časy lead16 v posledných 56 kolách.

July19 1964

Billy Wade kolesa jeho ortuti do svojej štvrtej rovno víťazstvo v 150-Miler atWatkins Glen. Wade, 1963 Rookie roka, je prvým vodičom winfour po sebe idúce NASCAR Grand National preteky. Fred Lorenzen vyhral päť straightstarts predtým v roku, ale nie v po sebe idúcich pretekov.

Sophomore vodič Billy Wade, vodičský Bud Moorovho # 1 Mercury, beží tesne pred # 25 Paul Goldsmith a Richar