Získavanie vedomostí
/ Knowledge Discovery >> Získavanie vedomostí >> auto >> auto závodná >> NASCAR >> NASCAR sezóne zhrnie >> 1970 >>

1974 NASCAR Winston Cup Chronology

ss Ellington Chevrolet na ôsme miesto. Ross, ktorý sa pripojil k tímu Junior Johnson, keď Carling sponzoring zhmotnil, bežal 10th v Talladega. Neskôr v roku, vyhral udalosť Martinsville. Ross bol menovaný Rookie of the Year

26 mája 1974 :. Svet 600

David Pearson regály do jeho 80. kariéry Winston Cupu víťazstvo v napínavom svete 600 v Charlotte Motor Speedway. Pearson sa ujíma vedenia s zvyšných deviatich kôl a porazí Richard Petty o dĺžku vozidla.

04.07.1974: Firecracker 400

opatrný David Pearson outfoxes Richard Petty vyhrať žabka 400 na záhadné prevedení. Pearson vedie zadanie posledné kolo, ale ťahá k nízkemu drážky, aby Petty prejsť. Pearson získa krok, beží Petty dole, a je rozhodujúci prihrávku tesne pred cieľovou čiarou. Buddy Baker a Cale Yarborough skončiť v mŕtvom závode o tretie miesto.

číslo 95 Darrell Waltrip vedie # 31 Jim Vandiver a # 90 Bill Dennis na kratšie sklz počas Daytona 500. Waltrip skončil siedmy. Vandiver, ktorý exceloval v NASCAR ultrarýchlych rýchlostných ciest, skončil na druhom mieste Twin 125-Miler, ale chladiča problémy ho zo 450-Miler, ktorý bol skrátené 50 míľ v dôsledku energetickej krízy. Dennis, NASCAR 1970 bažant roka, bol vyrúbané problémom s motorom v konečných 100 mil

júl štrnásť, 1974 :. Volunteer 500

Cale Yarborough svaly obišiel Buddy Baker na finále koleso a vytláča úzky víťazstvo v Bristole dobrovoľník 500. Je to siedmy víťazstvo v sezóne pre Yarborough.

04.08.1974: Purolator 500

NASCAR robí jeho prvé vystúpenie na Pocono medzinárodnej Raceway a Richard Petty panuje v Purolator 500, ktorý je skrátená na 480 míľ v dôsledku pršať. Sprint icon Car Jan Opperman skončí ôsmy v Chevrolet.

Gary Bettenhausen je # 16 Penske AMC Matador beží tesne pred # 83 Ramo Stott a # 2 Dick Brooks v 17 februára Daytona 500. Bettenhausen, riadenia pre Roger Penske je USAC Indy Car tímu , dostal úlohu v prebudovaný Matador a udržiaval tempo, ktoré mu držal na dohľad vodcov. Stott mal jeden z jeho najlepších jázd, skončil tretí v Norris Reeda Smithville Farms Chevrolet. Brooks skončil deviaty. . Bettenhausen skončil na 12.

August 11, 1974: 500 Talladega

Richard Petty hrany David Pearson vyhrať Talladega 500, udalosť poškodiť pri masovej sabotáž v garáži v noci pred pretekmi. Viac ako dve desiatky z najlepších súťažiacich vozov manipulované neznámym útočníkom počas nočných hodín.