Získavanie vedomostí
/ Knowledge Discovery >> Získavanie vedomostí >> auto >> auto závodná >> NASCAR >> NASCAR sezóne zhrnie >> 1970 >>

1974 NASCAR Winston Cup Chronology

29. septembra 1974: Old Dominion 500

kanadský nováčik Earl Ross prečká Richard Petty a Cale Yarborough a dokonca predstihne Buddy Baker v posledných kolách vyhrať na Old Dominion 500 v Martinsville. Ross sa stane prvou kanadský jazdec vyhrať NASCAR Winston pohár Grand National závod.

Bobby Allison riadil Roger Penske AMC Matador k prekvapivému víťazstvu v sezóne finále 24 novembra v Ontario Motor Speedway. Bol to len treťou závod po celú sezónu vyhral iný ako Richard Petty, David Pearson, alebo Cale Yarborough vodiča. Po pretekoch, technické inšpektori NASCAR objavili nelegálne valčekové zdvihátka na Matador. Víťazstvo bolo vyhovené, ale tím Penske bol pokutovaný $ 9100. - V tom čase najväčšej pokutu v histórii NASCAR

24.novembra 1974

Bobby Allison riadi Matador na prekvapivom víťazstve v 500-Miler na Ontario Motor Speedway. Pri obvyklom postrace inšpekcia, NASCAR úradníci objaviť Roger Penske-vlastnil Matador je vybavený nelegálnymi valčekových zdvíhatok. Tím udržiava vyhrať, ale je pokutovaný rekordný $ 9,1 tisíce. Richard Petty vyhrá jeho piaty šampionát 567.45 bodov v komplikovanom bodového systému používaných na jeden rok.

Pre kompletné poradie na 1974 NASCAR Winston pohár Grand National obdobie, nájdete na nasledujúcej strane.

1974 NASCAR Winston Cup postaveniami
    NASCAR radikálne zmenila svoj bodový systém pre sezónu 1974, a to sa ukázalo byť najviac mätúce metóda niekedy používal. Frakcie bodov sa násobí a remultiplied po každom závode. Koncept bol udeľovať body v priamej súvislosti s peniaze získal.

1.974 NASCAR Winston Cup Champion Richard Petty

V rámci osobitného systému, 1-2 pretekári v bohatom Daytona 500 bol prakticky istí, že 1-2 skončiť v konečnom poradí , Richard Petty a Cale Yarborough skončil prvej a druhej v Daytone a zaradil 1-2 v konečnom poradí. Všetko dráma o body prenasledovanie skončilo vo februári. Petty a Yarborough mali ich Daytona bodov pridal k ich celkový počet bodov po každej udalosti, takže je prakticky nemožné, aby niekto je predbehnúť.

V Darlington Southern 500, Petty havaroval skoro a umiestnil 35., napriek tomu mal viac bodov, pridal sa k jeho celkov