/ Knowledge Discovery >> Získavanie vedomostí >> auto >> auto závodná >> NASCAR >> NASCAR ostatné >>

Rex White

Rex White
Prehľadávať článok rex White rex White

diminutivo rex White, najmenší muž (5 stôp, 4 palce vysoký a 135 libier), niekedy nosiť NASCAR majstrovstiev korunu, vyzeral skôr ako komik George Gobel než vodič pretekárskeho vozidla.

Nevyzeral ako niekto, kto by mohol zápasiť rýchle auto okolo NASCAR vysoko prevýšený stôp, ani by mal byť jeden. Ako dieťa, White bol zasiahnutý obrnou, ale ten malý chlapec s veľkým srdcom, nie tak jednorazovú ochromujúce choroba spomalí ho na zem.

Vo veku 25, on išiel pretekanie prvé čas v divízii vo West Lanham Speedway v Marylande Sportsman. On bol sidelined problémom s motorom vo svojej počiatočnej výlet, ale od tej doby bol sila, ktorou sa musí počítať. On pokračoval vyhrať šampionát Sportsman na 1/5 míle vysoko prevýšený ovál v jeho roka bažanta.

Zdanlivo prirodzený na krátkych tratiach, White slúžil dva roky učenia na malé ovály blízko jeho doma v Silver Spring, MD. V roku 1956 prišiel na juh, zriadiť základňu v meste Spartanburg, SC, a začal jeho osobné úlohu vyhrať NASCAR veľký národný titul.

Rex Allen White začať 24 preteky v '56 a skončil v top 10 na 14 príležitostiach - veľmi pôsobivé štatistiky pre nováčika v prvej lige na prebehnutie továrenského automobilu. On tiež skončil na druhom mieste v konečnom poradí NASCAR krátkej trati, potomstvo z NASCAR Veľkých Nationals.

V roku 1959, White chýbal na krátkej trati šampionáte iba dvoch bodov na kalifornskej Marvin Porter. To bolo najbližšie šampionát bitka v histórii NASCAR neskorej-modelu.

V zime 1959, White, ktorý prevádzkoval jeho vlastnú prevádzku, najal Louis Clements, že je jeho hlavný mechanik a posádka šéf. &Quot; On je najlepší v odbore, " White uviedol v tej dobe. &Quot; cítil som potreboval som muža, ako je on vyhrať šampionát ".

Biele ponúkol Clements neobvyklé riešenie, ako udržať svoje motory pohmkávať behom na dlhú trať sezóny. Po nákladov, White rozdeliť všetky zisky 50/50 s Clements. White vlastnil auto a išiel, ale zaplatil Clements sumu rovnajúcu sa jeho vlastného platu, aby to beh s vodcami a tip-top stave.

V roku 1960, White vyhral šesť pretekov NASCAR Veľkej národnej a tvrdil, šampionát. Jeho zisk, po tom, čo bolo zaplatené body fond, prišiel potom-rekordné $ 57,524.85.

V rokoch 1961 a 1962 boli ročné obdobia banner roky pre White, ktorý vyhral 15 krát, a skončil druhý a piaty, respektíve, v zameria postavenie. V '62 finále sezóny na At