Získavanie vedomostí
/ Knowledge Discovery >> Získavanie vedomostí >> auto >> auto závodná >> NASCAR >> NASCAR ostatné >>

Joe Weatherly

Prehľadávať článok joe joe Weatherly Weatherly

z tých mužov, ktorí vyhrali NASCAR Veľkej národnej šampionát, nemnoho ak niektorý boli odhodlanejšie ako Joe Weatherly. Podsaditý Norfolk, Va. Leadfoot uspel v niečom sa snažil, na dvoch kolesách alebo štyri.

Weatherly je indoktrinácie do športu rýchlosti prišiel v motocyklovom športe. Potom, čo sa stal jedným z najlepších jazdcov tohto športu, vyhral majstrovstvá American Motorcycle Association dvakrát, sa pozrel na továrenských automobilov pre svoju obživu. &Quot; mám rád mať niečo medzi hlavou a krajín, keď dôjde k havárii, " uvažoval.

Weatherly bol NASCAR Modified šampión v roku 1953 a strávil väčšinu 50. rokov jazde nadupaným-up kupé vo arény. On fušoval trochu v NASCAR Veľkej národnej súťaže a zároveň zarábať obývacia závodné Modifieds. Jeho prvý NASCAR Veľkej národnej štart bol v Junie Donlavey vlastneného Hudson v '52 Southern 500. Weatherly hotového 16. v poli 66.

NASCAR Image Gallery

Od tej priaznivý začiatku, Weatherly sa čoskoro stala jedným z craftiest vodičov v NASCAR. Ako on stal leštené profesionál, on tiež sa stal top-zaradil vodič v konvertibilných divízie NASCAR, vyhrávať tucet preteky a skončil medzi prvými piatimi v bodoch tri roky po sebe. Keď divízie ragtop zložený, Weatherly robil na plný úväzok prechod na obloženie stropu NASCAR Veľkých Nationals.

V roku 1961, na 5'7 ", 140-búšiť zväzok energie spojil s majiteľom tímu Bud Moore. Nová jednotka okamžite zasiahla krok v ich Pontiac, vyhral svoj prvý štart v Daytone je 100 mil kvalifikačné preteky. Weatherly vyhral deväť závodov v skrátenej 25 rozpisu pretekov a skončil úžasné štvrté miesto v záverečných bodov poradí.

V roku '62, Moore bol pripravený na spustenie plný rozvrh. Opäť platí, Weatherly vyhral deväť pretekov a odišiel s národným vodičským šampionáte v jeho prvý pokus.

Keď sa General Motors na plátky svoj závodné rozpočet v roku 1963, Moore bol nútený obmedziť jeho harmonogram a zanechaj 100-Milers na krátke trate sa sústrediť na veľké peniaze Superspeedway udalostí. Bez jazdu na krátkych tratiach, odvážny Weatherly improvizované. Strávil hodiny na telefóne snaží line up jazdu, odvrávania markery zo svojich vozidiel, aby mohol ísť na body

Weatherly musel ". Stopovať " Jeho cesta do základnej zostavy v 18 pretekoch. Išiel zariadenie hlboko pod potenciálom šampióna, ale prestať fajčiť nebolo možné. &Quot;