/ Knowledge Discovery >> Získavanie vedomostí >> auto >> auto závodná >> NASCAR >> NASCAR ostatné >>

Lee Petty

Lee PETTY
Lee Petty

NASCAR je skoro dni boli vyvádzanie a mäsožravé, ale Lee Petty bol osviežujúci, z bežného člena NASCAR Wild Bunch. Petty nebol nikdy považovaný za jeden z najťažších NASCAR nabíjačky. Namiesto toho, on bol veľký kalkulačka, použitie stratégie šachista

" ,. Musím dokončiť v prvých troch autách, ako zarobiť peniaze, " Petty povedal v rozhovore 1954. &Quot; Musím dokončiť medzi prvými piatimi zlomiť dokonca. Za to, že idem do Red "

Petty išli až do konca - a až do konca rovnako .. Oportunista, Petty bežal dosť dobre na to, aby sa stal najplodnejšie Víťaz pretekov NASCAR, keď sa konečne zavesil si okuliare pre dobré v roku 1964. Vo svojej kariére, vyhral 54 krát, a skončil v top 10 neuveriteľných 332 krát v 427 kariéry NASCAR Grand sa national sa spustí. Je to záznam konzistencie, ktoré môžu byť nikdy sa blížil.

NASCAR galérie obrazu

Petty vyhral preteky Nascar trikrát, v roku 1954, '58, '59 a. Počas ťažkých továrenské účasťou v 50. rokoch, nezávislý tím Pettyova postrádal čistú rýchlosť priemysel-podporoval oblečenie, napriek tomu on ešte nazbieral viac ako jeho podiel na víťazstve.

V '58 a '59, Petty vyhral 18 pretekov a skončil druhý 10 krát. Viedol NASCAR Národná zameria postavenie prakticky celú cestu pre dva roky beh, drží prvé miesto po 92 z 95 pretekov - iný záznam, ktorý môže nikdy klesnúť

" ,. Neboli sme radi niektoré z iní, " Petty povedal niekoľko rokov po jeho odchode do dôchodku. &Quot; Niektoré z ďalších chalanov, oni išli a vzali všetko z pretekania mohli. Sme dať späť. Keď sponzor ukončiť, niektoré z ďalších chlapcov prestať. Oni strávili svoje peniaze pre potešenie. Strávili sme naše stavať. Všetko, čo sme urobili bolo zamerané na pretekanie. Začali sme v rámci ol "Reaper preliatu bez podlahou v ňom a my ju vybudovali. To bolo asi to, čo som bol najviac hrdý ".

Petty sa narodil v Greensboro, NC a užili všetky športové aktivity. &Quot; Hral basketbal, futbal, niečo konkurencieschopné, " Petty povedal v rozhovore 1970. &Quot; To je to, čo sa mi páči o pretekanie. Je to len zachytil môj fantázie, pretože to bolo konkurencieschopné. Dostal som sa do nej ako koníček prvý a jednoducho zostal s ním ".

Petty bol jedným z 33 účastníkov otváracej NASCAR neskorý model udalostí 19. júna 1949. Riadil veľkú Buick Roadmaster, auto Petty tvrdil, ". ma a niektoré kamaráti išli do spoločne "