Získavanie vedomostí
/ Knowledge Discovery >> Získavanie vedomostí >> auto >> auto závodná >> NASCAR >> NASCAR ostatné >>

Terry Labonte

V lete roku 1978, Terry Labonte išiel športovec vozy na krátkych tratiach a okolo jeho rodného mesta Corpus Christi, Texas. V auguste, majiteľ tímu NASCAR Billy Hagan, ktorý práve prepustený 1976 Rookie of the Year Preskočiť Manning, sa rozhodol dať 22-rok-starý chlapec šancu na veľký čas.

Darlington Južné 500 bol ďalší závod na ročnom NASCAR Winston pohár Grand National kalendára. Desivý Darlington, s osobnosťou blízky nahnevaný pitbull, bol ťažko miesto pre zelené nováčika, aby sa pokúsili svoj prvý štart big-ligy. &Quot; som nikdy ani nevidel Darlington predtým, ako som tam v roku 1978, " povedal Labonte.

Pri prijatím prvú plavbu na Darlington mohol byť považovaný za samovražedný, Labonte sa na túto úlohu. Jazda sa Hagan Chevrolet, Labonte bola hladká, stabilný a rýchly. A čo je najdôležitejšie, že neuhol tvárou v tvár Darlington hrôzostrašnú reputáciu. Texas eso skončil úžasný štvrtý.

O dva roky neskôr, Labonte bol späť na Darlington na 1980 južnej 500. Od 10. na štartovom rošte, Labonte znovu ticho a efektívne išiel do sporu.

Po celú dobu 500 Miler, Labonte podarilo udržať svoje auto na hlavnej kolenách. Blízko konca závodu, David Pearson, Dale Earnhardt, a Benny Parsons bol zapojený do šarvátku na čele.

S tri kolá ísť, pomalšie auto riadené Frank Warren fúkal motor zadaní prvého obrátiť. NASCAR pozorovatelia na scéne povedal, že nepreukázalo, že by byť akýkoľvek olej uložená na závodnej ploche, takže zelená vlajka zostal vonku.

Vzhľadom k tomu, vedúci účtované do poradia, olej na trati poslal vozy kolísavé do strany. Pneumatiky údený, kov škrípal, a tri vodcovia náhle ocitli v boji o prežitie namiesto víťazstvo.

Pearson prekonal spin a, s pneumatikami fajčením, zamieril štvrtý obracia k žltej vlajky. Labonte, beží na plné kroku, sa potopil nízke a prešiel Pearson niekoľko stôp pred pruhom. Porazil Pearsona späť k opatrnosti vlajky o menej ako dve nohy, aby zabezpečiť svoj prvý NASCAR Winston pohár Grand National víťazstvo ako závod skončil pod žltou.

S jeho podpisu stabilnú jazdu, Labonte stal uchádzačom o majstrovstvá svojim tretím plnej sezóne. Skončil štvrtý v roku 1981, tretí v '82, '83 a piaty. V roku 1984, Labonte predbehol Dale Earnhardt pre body vedenie v auguste a išli do jeho prvej NASCAR Winston pohár Grand National titulu. On vyhral dva preteky počas behu.