Získavanie vedomostí
/ Knowledge Discovery >> Získavanie vedomostí >> auto >> auto závodná >> NASCAR >> NASCAR ostatné >>

Dale Jarrett

Jednou z prvých úloh Dale Jarrett je v automobilových pretekoch prišlo v Hickory Speedway na začiatku roka 1970. Malý 0,363 míle ovál, riadené Dale otca Ned, hostil týždenné NASCAR Sportsman preteky.

Ako teenager, mladší Jarrett bol zodpovedný za domáce práce, ktoré zahŕňali kosenie trávy. Posadnutý inovatívne mysli, Jarrett vykúzlil nápad znížiť svoju prácu za malú cenu. Vymenil golfový klub pre dve kozy a umiestnený hladné zvieratká v tráve parkovisku, ktorá obsahovala pozostatky jalopies stroskotala na pretekoch a demolačné súťaže

" ,. Jediné, čo by jedli bol čalúnenie v autách a vinylové platne, " Jarrett povedal rokov neskôr. &Quot;. boli by jesť trávu, keď dáte ju do úst "

Krátko nato, Jarrett našiel cestu na Hickory Speedway závodného povrchu. Jazda v entry-level zásobovacie auto pretekárskych tried, len Jarrett užil mierny úspech. Po piatich rokoch kopal Hickory a ďalších týždenných tratí, Jarrett sa sťahoval do NASCAR neskorej model Sportsman divízie, teraz známy ako NASCAR Busch Series. Trvalo mu päť rokov, vyhrať preteky.

Jarrett dostal niekoľko spoločností jeden výstrel v NASCAR Winston Cup preteky začínajúce v roku 1984 a pristál priradenie plný úväzok by '87. Úspech bol pomalý prísť, hoci. Jarrett len ​​zaznamenal pár top-päť skončí v jeho prvej 110 NASCAR Winston pohár začne od '84 do '90.

Riadenie pre tím Wood Brothers Ford v roku 1991, Jarrett je zdĺhavý učenie začal žať plody. On dal jeho prvú NASCAR Winston Cupu víťazstvo v Michigane, čenichat sa Davey Allison vo fotografickom prevedení. Prijal jazdu s novým tímom Joe Gibbs v '92 a bolo konkurencieschopné, hoci sa mu nepodarilo zaznamenať víťazstvo.

V roku '93, Jarrett zhromaždil okolo Dale Earnhardt v poslednom kole a vyhral svoj prvý Daytona 500 . Vyhrať bola vykonaná viac zvláštne tým, jeho otec, vyslúžilý NASCAR Veľkej národnej šampión Ned Jarrett. Ned, farba komentovaním pre CBS Sports, stal sa viac hrdý otecko, než nestranným novinár, keď fandili jeho syn vyhrať. Volanie robil veľké televíziu, a stal sa jedným z najpamätnejšia okamihov NASCAR.

Po troch rokoch prevádzky Gibbs, Jarrett prešiel ku Robert Yates tábora v roku 1995. On vyhral raz v '95 a potom zachytil jeho druhá Daytona 500 miesto v '96 sezóny. On tiež išiel domov prvý v Brickyard 400, šklbanie dva najväčšie preteky v ročnom kalendári NASCAR.