Získavanie vedomostí
/ Knowledge Discovery >> Získavanie vedomostí >> dobrodružstvo >> vonkajšie aktivity >> beh >>

Ako Marathon Race Timing Works

y bol maratón načasovanie čip predstavený v roku 1990. Zrazu boli schopní sledovať bežca z druhej prešli štartovnú čiaru, keď dorazili na 5 kilometrov bod, na pol udalosti a all-dôležité ciele.

Ozubené čipy sú obvykle zapuzdrený do tvrdej plastového krúžku, a vzhľadom k tomu, aby každé bežca v rasy paketu pred akciou. Ráno v deň preteku, marathoners zviazať prsteň do svojich šnúrky. Medzitým, antény opláštená široký, gumové rohože sú umiestnené pozdĺž trate. Keď maratónec kroky na gumovou podložkou cez štartovú čiaru, jeho individuálny čip je elektronicky rozpoznaný systému časovanie, a jeho čas začína [Zdroj: Sinha]. Podobne, kedykoľvek on alebo ona kroky na jednej zo špeciálnych rohoží na trati, počítač zaznamená celková doba k uvedenému bodu v závode.

Chip časovanie revolúciu maratóne načasovanie, ale jeho nedostatky boli rozpoznané rovnako , Aj keď je k dispozícii presnosť a jednoduchosť, chip načasovanie bol označený niektorými ako príliš nákladné. Každý čip načasovanie krúžok musel byť odstránený z šnúrky z unavení športovcov na cieľovej čiare podľa rasy dobrovoľníkov a vrátil sa na danú spoločnosť, ktorá bola časovanie závod. Ak športovec stalo klopýtat cez dobrovoľník a neskôr zlikvidovaný čip, on by byť účtované ako veľa ako $. 30

V roku 2007, organizátori Philadelphia Marathon a Las Vegas Marathon rozhodla využiť Služby podnikom, ktorý ponúka jednorazové Microchip Technology. Čip bol vlastne súčasťou bežeckého závodu podbradník. Každý bežec jednoducho roztrhal nálepky-cúval z podbradník a pripojí ho k jeho šnúrky. Po pretekoch, čip bol jednoducho vyhodí. Tento systém fungoval dobre, kým Honolulu Marathon v decembri 2007. Drsné počasie spôsobilo zlyhanie systému, čo má za následok nepresné časoch úpravou a niekoľko tisíc bežcov, ktorí nemajú ich zakončenia zaznamenaný v systéme vôbec. Houston Marathon úradníci, ktorí boli stanovené používať jednorazové mikročipov pre ich rasu v januári mal zmenu srdca a vrátila sa k staršej technológií [zdroj: MacInnis].

Od roku 2010, a to ako štandardný čip načasovanie systém a relatívne nový jednorazový čip systému boli k dispozícii a pri použití v pozoruhodnej závodoch. [zdroja: MYLAPS, ChronoTrack Systems]