Získavanie vedomostí
/ Knowledge Discovery >> Získavanie vedomostí >> auto >> modely áut >> závodné autá >>

Ferrari 250 Testa Rossa

Prehľadávať článku Ferrari 250 Testa Rossa Ferrari 250 Testa Rossa

© Spatha Ferrari Ferrari 250 Testa Rossa dominuje takmer každý závod v CUI it competed.See . černice Ferrari obrazy Hotel Ferrari 250 Testa Rossa bol jeden z histórie ’ s najväčšou pretekárske autá. Jeho rôzne iterácie pomohol Ferrari vyhral štyri Konštruktory športové majstrovstvá sveta. A jeho štyri víťazstvá v Le Mans zahŕňali posledné víťazstvo pre prednú stranu-motor auta na okruhu Sarthe.

Vývoj Ferrari TR začala v roku 1957 pravdepodobne ako reakcia na zmenu pravidiel zvažuje FIA , Ferrari, Aston Martin, Jaguar, a Maserati Zvlášť robili stále rýchlejšie a výkonnejšie, športové pretekárov, a strašný Pierre Levegh crash o dva roky skôr v Le Mans bolo ešte čerstvá rana.

Keď FIA Oznámil hranicu 3,0 litra pre špičkové vrstvy športovo pretekárov súťažiacich na šampionát 1958; Ferrari bol pripravený. Jeho úspechy s objemom 3,0 litra a Spyders berlinettas ťahal do Ferrari 250 S, a nedávno zahŕňal TDF.

Tak v prvej polovici roka 1957, 3,0-litrový V-12 bol inštalovaný v podvozku podobnom ako u Ferrari 500 TRC a 290 mm. Rovnako ako u štvorvalcových motorov vo 500 TR a TRC, Ferrari maľoval červené kryty ventilov. Namiesto toho, aby len iniciály TR, Avšak, on prepožičal na jeho nový športový-racer plnej “ &rdquo Ferrari 250 Testa Rossa; Názov

Prototyp tohto Ferrari 250 Testa Rossa závodné debut v 1000 kilometroch v Nemecku a rsquo; s. Náročné Nurburgring, kde skončila 10. celkovo. Druhý prototyp bežal tak vysoko, ako druhým v Le Mans pred spaním. Dva prototypy skončil tretí v roku 1957 a štvrtý uvádzanie na Venezuely.

Tieto výsledky presvedčili modelu Ferrari ’ s potenciálom, a je to tak správne. V roku 1958, továreň-tím Ferrari 250 Testa Rossas pre Maranello zachytil jeho tretí nepretržitý konštruktérov športové majstrovstvá sveta, vyhral štyri z toho istého roku a rsquo; s šiestimi vytrvalostných pretekoch. Priame víťazstvo zahrnuté v Le Mans (Olivier Gendebien a Phil Hill jazdy), na Sebring 12 hodín (Peter Collins a Hill) a Targa Florio (Luigi Musso a Gendebien).

Navrhnuté a vyrobené spoločnosťou Scaglietti, telo tohto Ferrari 250 Testa Rossa 58 bolo majstrovské dielo v jeho originalitu, a bol obzvlášť pozoruhodný jeho výrazné pontoonlike predné blatníky. Ferrari 250 Testa Rossa 58 bol medzi coachbuilder ’ to veľmi obľúbené vozy